Dış basında Filenin Sultanları’nın şampiyonluğu geniş yer buldu! “Hak edilmiş bir zafer…”

Filenin Sultanları finalde Çin’i 3-1 yenerek keyifli sona ulaşırken şampiyonanın en bedelli oyuncusu (MVP) ve en âlâ pasör çaprazı Melissa Vargas olurken, Gizem Örge en âlâ libero, Zehra Güneş ise en yeterli orta oyuncu seçildi.

Bu muvaffakiyetler dış basında manşetlere taşınırken; İtalyan kaynaklı Corrieredellosport, “İtalyan başantrenör Daniele Santarelli’nin Türkiye’si İtalya’nın yerini aldı. İki setlik istikrarlı bir maç sonunda Ebrar Karakurt ve grup arkadaşları Çin’e üstün geldi” haberini okuyucularıyla paylaştı.

Voleybola dair Avrupa ve dünyada değerli bir yere sahip olan Voleyballworld internet sitesi ulusalların Çin karşısındaki zaferini “Türkiye parlıyor, Milletler Ligi’nde birinci altınını elde etti. Voleybol ülkesi Türkiye bayan ulusal grubunun bugüne kadarki en büyük muvaffakiyetini Filenin Sultanları ile elde etti ve uluslar ligini kazanan üçüncü farklı ekip olmayı başardı” tabirleriyle şampiyonluğu okuyucuların aktardı.

Melissa Vargas’ın müsabakada durdurulamaz olduğunun altını çizen internet sitesi, “Başantrenör Daniele Santarelli önderliğindeki Türkiye kupaya uzandı. Türk voleybolunun şimdiye kadarki en kıymetli zaferi ve dünya çapındaki birinci şampiyonluk” paylaşımını yaptı.

Voleyballmag sitesi, “Türkiye, Uluslar Ligi’ni kazanmak için Çin’i geride bıraktı” manşetini atarken haberin içeriğinde A Ulusal Voleybol Takımı’nın Çin’e fazla geldiği vurgulandı.

A Ulusalların şampiyonluğuna Ivolleymagazine sitesi elde edilen başarıyı katiyen hak edilmiş bir zafer olarak isimlendirdi.

Uzakdoğu kaynaklı Webthethao sitesi “Çin’i mağlup eden Türkiye 2023’ün şampiyonu oldu. Türk bayan voleybolunun elde ettiği en büyük muvaffakiyet. Çin, Brezilya ve Polonya’yı geride bıraktı lakin Türkiye karşısında sürpriz yaratamadı” sözlerine yer verdi.

CNNindonesia ise “Çin’in yaptığı yanılgılar Türkiye’yi zafere yaklaştırdı” paylaşımıyla şampiyonluğu okuyucularına aktardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir