Dokuz Eylül’e yeni sağlık yatırımı

İZMİR (İGFA) – Türkiye’nin esaslı yükseköğretim kurumlarından birisi olan Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), sıhhat alanındaki yatırımlarına bir yenisi daha ekledi.

DEÜ’nün İzmir’in Balçova ilçesindeki Araştırma Uygulama Hastanesi bünyesine kazandırdığı ‘Kadın Genital Sistem Kanserleri Tarama Polikliniği’nin açılışı yapıldı.

8 Mart Dünya Bayanlar Günü’nde hizmete alınan, bayan ve toplum sıhhatinin korunmasında kritik bir misyon üstelenecek olan DEÜ’nün yeni hizmet ünitesinin açılış merasimine; DEÜ Rektör Vekili Prof.Dr. Mahmut Ak, Balçova Kaymakamı Mahmut Halal, ÜniversiteÜst İdaresi, Narlıdere İlçe Sıhhat Müdürü Dr. Abdulvahap Köse, DEÜ eski Rektörü Prof.Dr. MehmetFüzün, DEÜ Araştırma Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç.Dr. Sefa Kurt, Hastane idaresi,dekanlar, DEÜ akademik ve idari kadrosu ile DEÜ Hastanesinde tedavilerinin akabinde sıhhatlerine kavuşan onkoloji hastası bayanlar katıldılar.

SIK GÖRÜLEN 4 KANSER TİPİ TARANACAK

DEÜ Araştırma Uygulama Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Sefa Kurt, poliklinik bünyesinde bayanlarda sıklıkla rastlanan dört farklı kanser çeşidinin taramasının gerçekleştirileceğini belirtti.

Doç. Dr. Kurt, “Bunlar rahim ağzı kanseri, rahim kanseri, yumurtalık kanseri ve göğüs kanseri. Hizmete aldığımız ünitemizde bu kanser çeşitlerinin taramasını gerçekleştirerek, ilgili görüntülemeler ve kan testleri yapılacak. Hastalar ya da durumu kuşkulu olanlar olağan randevu sistemimiz üzerinden randevu alarak, polikliniğimizde denetimlerini sağlayabilecekler.Sonuçları hekimlerimiz kıymetlendirecek, hastamızın kuşku durumuna nazaran kendilerine tanısal testler yapılması için ilgili servislerimize yönlendirmeler yapılacak” bilgisini paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir