Kılıçdaroğlu: Sözüm söz, fındığın kilosu 4 doların altına düşmeyecek

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve cumhurbaşkanı yardımcısı adayları Ekrem İmamoğlu ile Mansur Yavaş Giresun’da halka seslendi.

Kılıçdaroğlu, konuşmasında “Fındığı üreten bir numaralı ülkeyiz. Dünya bu fındıktan milyar dolarlar kazanıyor ancak üreten Karadenizli kazanamıyor. Nasıl oluyor da elin oğlu kazanıyor biz kazanamıyoruz? Kelamım söz, kilosu 4 doların altına düşmeyecek” dedi.

Kılıçdaroğlu, konuşmasında şunları söyledi:

“Bir değişime hazır mıyız? Hak, hukuk istiyor muyuz? Kelamım söz, hoş baharlar getireceğim, hoş bir Türkiye inşa edeceğiz. Artık hengameden bıktık, kucaklaşalım, bir ortaya gelelim, sohbet edelim. Bir dünya sorun var, gelin çözelim. Huzuru ve her meskene rahmeti getireceğiz.

Gençler demokrasi, özgürlük, iş, aş istiyor musunuz? Size kelamım var. Sizin hayalleriniz benim maksadım olacak. Gençler geleceğini diğer ülkelerde değil kendi ülkesinde çalışarak, üreterek kazanmalı” sözlerini kullandı.

‘Fındığın umudu Kılıçdaroğlu’ diye yazıyor. Karadeniz bölgesi için çay ve fındık stratejik eserdir. Fındık yalnızca bizim ülkemiz için değil, dünya için de son derece pahalı bir eserdir. Bu fındığı üreten bir numaralı ülkeyiz. Dünya bu fındıktan milyar dolarlar kazanıyor lakin üreten Karadenizli kazanamıyor. Nasıl oluyor da elin oğlu kazanıyor, biz kazanamıyoruz? Sen her şeyi dolara bağladın, o vakit fındığı da dolar yapalım. Kilosu 4 dolar. Kelamım söz, kilosu 4 doların altına düşmeyecek.

Şimdi hangi iftiraları atacağız diye sıraya girmişler. Yok terör, yok o denli, yok bu türlü, yok masanın altı, yok üstü. Terör bir insanlık hatasıdır. Kim yaparsa yapsın, teröre karşı durmayan insan değildir. Teröre karşı ortak gayret edeceğiz.

Bir muştum var size. Bütün köy okullarını açacağız. Ferhat ile Tatlı’nın buluştuğu üzere öğretmenle, öğrenciyi buluşturacağız. Öğretmenler olacak. Köylerde birebir vakitte ziraat mühendisi, veteriner doktor olacak, teknisyenler olacak. Aylıklarını yeniden devlet ödeyecek. Onlar sizin için çalışacak, üretecek. Toprağın bereketli olmasını onlar sağlayacak.

İşsizlik bütün kötülüklerin anasıdır. İş bulunamıyorsa o konutta huzur yoktur. Kelamım söz huzuru getireceğim, kelamım söz Türkiye için çalışacağım.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir