Yine Putin, yine dublör iddiası: Sizce bu Putin mi?

Savaşın başladığı günden beri çatışmaların en sert olduğu Mariupol bölgesine Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yoğun güvenlik tedbirleri altında birinci defa gitti. Burada lokal idareyle ve bölge halkıyla temaslarda bulunan Rusya Devlet Başkanı’nın fotoğrafları ve görüntüleri ise yeni bir tartışma başlattı. Ukraynalı üst seviye isimlerden Anton Gerashchenko, toplumsal medya hesabı üzerinden Putin’in kimi fotoğraflarını yayınlayarak dikkat cazip bir iddiayı ortaya attı. Gerashchenko, Putin’in Mariupol’e şahsen gitmediğini tersine kimi dublörlerini bölgeye gönderdiğini öne sürdü.

Putin’in farklı vakitlerde çekilmiş fotoğraflarını paylaşan Ukraynalı yetkili Putin’in çenesinin ve boyun bölgesinin farklılık göstermesine de vurgu yaptı. Gerashchenko, “Putin senin çenene ne oldu. Son devirde makyaj uzmanları Putin’in düşük kaliteli kopyalarıyla çalışmak zorunda kalıyor. Birebir benzemiyor lakin sonuçta kopyası” yorumunu yaptı.

“Acaba hangisi gerçek?”

Ukrayna’nın içişleri bakanı, “Acaba bunlardan hangisi gerçek Putin” yorumunu yaptı. Gerashchenko’nun paylaştığı fotoğraflarda Putin’in geçen yıl çekilmiş fotoğrafları ile geçen haftalarda çekilen fotoğrafları yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir